PŘES 100 000 PRODUKTŮ

BEZPEČNÉ NÁKUPY

ATRAKTIVNÍ CENY

PROFESIONÁLNÍ PORADENSTVÍ

Nav switch
Menu

Jak vybrat baterii k umyvadlu?

Jak vybrat baterii k umyvadlu?

Výběr správné koupelnové baterie k umyvadlu je klíčový, neboť právě ona je jedním z nejdůležitějších prvků jeho vybavení. Koupelnová baterie ovlivňuje nejen komfort používání, ale také estetiku celé místnosti. V tomto článku vám vysvětlíme, jak vybrat správnou velikost baterie pro umyvadlo, na co se při jejím výběru zaměřit a jaké typy baterií jsou na trhu k dispozici.


Druhy umyvadlových baterií

Stojánkové umyvadlové baterie

Stojánkové umyvadlové baterie jsou jedním z nejčastěji volených modelů, zejména ve větších koupelnách. Umyvadlové baterie se montují přímo na umyvadlo nebo desku. Pokud se rozhodnete pro stojánkovou umyvadlovou baterii, je třeba věnovat pozornost výšce baterie a délce výtokového raménka, aby odpovídalo velikosti umyvadla a poskytovalo pohodlné používání včetně mytí rukou.

Podomítkové umyvadlové baterie

Podomítková umyvadlová baterie je díky svému minimalistickému designu stále oblíbenější. Baterie se montují ve stěně, což umožňuje skrytí většiny prvků včetně přívodů teplé a studené vody. Viditelná je pouze výtoková trubice a ovládací prvky. Tyto typy modelů se ideálně hodí do moderní koupelny, kde je důležitá estetika a úspora místa.

Nástěnné baterie

Nástěnné baterie se montují přímo na stěnu nad umyvadlo. Jsou ideálním řešením v případě umyvadel na desce, kde není dostatek místa pro instalaci stojánkové baterie. Při výběru nástěnné baterie je třeba dbát na správnou montážní výšku a dosah výtokového raménka, aby proud vody dosáhl na správné místo v prostoru umyvadla.

Jak vybrat baterii k umyvadlu na desku?

Výška a délka výtokového raménka

U umyvadel na desku je klíčovým faktorem velikost umyvadlové baterie. Výška baterie by měla být dostatečná, aby proud vody volně proudil do umyvadla a nestříkal přes boky. Délku výtokového raménka bystě měli zvolit tak, aby voda stékala do odtoku středem.

Styl a barva baterie

Při výběru baterie k umyvadlu na desce je vhodné věnovat pozornost stylu a barvě baterie, aby tvořila soudržný celek se zbytkem koupelny. Na trhu jsou umyvadlové baterie v různých povrchových úpravách, např. chrom, nerez, mosaz. Můžete zvolit také baterie v černé barvě, které jsou v moderním aranžmá velmi oblíbené.

Na co se zaměřit při výběru baterie?

Materiál

Materiál, z něhož je baterie vyrobena, má zásadní význam pro její odolnost a vzhled. Koupelnové baterie vyrobené z kvalitních materiálů, např. z mosazi nebo nerezové oceli, jsou odolnější vůči korozi a mechanickému poškození. Při výběru umyvadlové baterie se vyhněte modelům vyrobeným z nekvalitních materiálů, které se mohou rychle poškodit.

Úspora vody

Moderní umyvadlové baterie jsou často vybaveny funkcemi umožňujícími úsporu vody, např. perlátory, které provzdušňují proud vody a snižují tak její spotřebu. Při výběru baterie se zaměřte na řešení, která pomáhají snižovat účty za vodu a jsou šetrná k životnímu prostředí.

Komfort používání

Komfort používání umyvadlové baterie závisí na několika faktorech, jako je výška a délka výtokového raménka, snadnost použití ovládacích prvků a možnost regulace průtoku vody. Před nákupem je vhodné vybraný model vyzkoušet, abyste se ujistili, že bude pohodlný pro každodenní používání.

Jak sladit baterii se stylem koupelny?

Moderní koupelny

V moderních koupelnách dobře fungují podomítkové umyvadlové baterie nebo modely s minimalistickým designem. Baterie v černé barvě nebo baterie vyrobené z nerezové oceli se dobře hodí k moderním umyvadlům na desku a jednoduchým geometrickým tvarům.

Klasické koupelny

Do klasických koupelen se nejlépe hodí stojánkové umyvadlové baterie s dekorativnějším vzhledem. Modely v mosazném provedení nebo s ozdobnými úchytky dodají tradičním interiérům eleganci a styl.

 

Instalace umyvadlové baterie

Výběr správného umístění

Instalaci umyvadlové baterie je třeba dobře promyslet, aby bylo zajištěno pohodlné používání a snadný přístup k proudu vody. V případě montovaných umyvadlových baterií je třeba dbát na dodržení dostatečné vzdálenosti od okrajů keramiky, aby voda proudila do prostoru umyvadla středem. U podomítkových a nástěnných baterií je důležité dodržet správnou montážní výšku nad umyvadlem.

Instalace

Připojení umyvadlové baterie k vodovodnímu systému by měl provést odborník, aby se předešlo problémům s únikem vody nebo poruchám baterie. Rovněž je vhodné zajistit, aby všechny spoje byly řádně utěsněny a aby byl pravidelně kontrolován stav instalace.

Závěrečné shrnutí

Správně zvolená umyvadlová baterie je jedním z nejdůležitějších prvků vybavení koupelny, který ovlivňuje její funkčnost a estetiku. Při výběru baterie je důležité věnovat pozornost výšce, délce a tvaru výtokového raménka, materiálu a stylu, který by odpovídal charakteru koupelny. Umyvadlové baterie jsou k dispozici v různých typech, např. montované umyvadlové baterie, podomítkové umyvadlové baterie nebo nástěnné umyvadlové baterie, jež vyhovují různým typům umyvadel a designu interiéru. Instalaci baterie by měl provést odborník, aby bylo zajištěno, že baterie bude správně fungovat a dlouho vydrží.

Ať už provádíte kompletní rekonstrukci nebo jen vyměňujete baterii, správná volba zajistí pohodlí a dodá vaší koupelně styl. Nezapomeňte vždy vybírat umyvadlovou baterii s ohledem na její velikost, styl a funkci, abyste ji mohli používat po mnoho let.

 

Následující Jak funkčne zařídit malou koupelnu?

Navrhnout malou koupelnu dnes už není problém! Široká nabídka výrobků různých velikostí, včetně kompaktních, vám tento úkol značně usnadní. Poradíme vám, jak zařídit malou koupelnu tak, aby byla pohodlná a zároveň krásná.

Stojí za přečtení

 • Jak vybrat baterii k umyvadlu?
  Jak vybrat baterii k umyvadlu?

  Výběr správné koupelnové baterie k umyvadlu je klíčový, neboť právě ona je jedním z nejdůležitějších prvků jeho vybavení. Koupelnová baterie ovlivňuje nejen komfort používání, ale také estetiku celé místnosti. V tomto článku vám vysvětlíme, jak vybrat správnou velikost baterie pro umyvadlo, na co se při jejím výběru zaměřit a jaké typy baterií jsou na trhu k dispozici.

  Čtěte dál
 • malá koupelna
  Jak funkčne zařídit malou koupelnu?

  Navrhnout malou koupelnu dnes už není problém! Široká nabídka výrobků různých velikostí, včetně kompaktních, vám tento úkol značně usnadní. Poradíme vám, jak zařídit malou koupelnu tak, aby byla pohodlná a zároveň krásná.

  Čtěte dál
 • Jak opticky zvětšit malou koupelnu? 7 způsobů
  Jak opticky zvětšit malou koupelnu? 7 způsobů

  Malá koupelna vyžaduje nejen velmi přesné funkční uspořádání, ale také důležité estetické úpravy. Díky nim bude i malá místnost působit prostorně. Poradíme vám, jak můžete malou koupelnu opticky zvětšit.

  Čtěte dál
 • Stylové osvětlení koupelny. Působivé i praktické
  Stylové osvětlení koupelny. Působivé i praktické

  Dobře navržené osvětlení koupelny by mělo kombinovat tři aspekty: centrálnost, funkčnost a dekorativnost. Přestože v menší místnosti může být náročné najít správné řešení (obzvlášť z estetického hlediska), známe osvědčené způsoby, jak vybrat dokonalé osvětlení do koupelen v různých stylech.

  Čtěte dál